Ako sa starať o obličky - Zdravie bez liekov
Language
Blog - detail

Ako sa starať o obličky

23.05.2020 14:25
napísal admin
(počet komentárov: 0)
Ako vylepšiť činnosť obličiek.

Obličky sú výkonným filtrom. Čistia krv od toxínov, infekcií, choroboplodných zárodkov a rôznych metabolických produktov.

Mnoho ľudí trpí chorobami obličiek v dôsledku nedostatočnej bunkovej výživy, nedostatku vody, ako aj pri vysokom obsahu toxínov, ktoré majú vo svojom organizme.

Príčiny pobolievania obličiek

  1. Zápalové procesy v genitourinárnom systéme spojené s rôznymi chorobami prekonanými v minulosti (onkológia, urolitiáza, prechladnutie, vírusy, baktérie).
  2. Nedostatočné pitie vody a pitie nekvalitnej vody vedie k preťaženiu obličiek a spôsobuje stagnáciu v močovom trakte. To vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj urolitiázy.

 

Najčastejším problémom, ktorý sa však nemusí roky vôbec navonok prejaviť, sú obličkové kamene. Ide o zhluk látok bielkovinového typu, alebo látok pochádzajúcich zo solí, ktoré môžu spôsobovať problémy s odtokom moču.

V prípade, ak sa tieto vytvorené kamene zaseknú práve v obličkách, spôsobujú problémy priamo v nich. Môžu sa však dostať aj do iných častí vylučovacieho systému, kde sa v rôznych záhyboch taktiež môžu usadiť.

 

Najčastejšie príčiny vzniku kameňov

Zlá strava: Nevhodné zloženie stravy patrí medzi najčastejšie príčiny obličkových kameňov. Problémom sú potraviny bohaté na bielkoviny, rafinovaný "biely" cukor a soľ. Do tejto skupiny patria napríklad orechy, čokoláda alebo špenát.

Zlý pitný režim: Nedostatočný príjem čistej vody, prípadne nadmerná konzumácia čaju, kávy a bublinkových nápojov, taktiež zvyšujú riziko vzniku obličkových kameňov. Okrem nízkeho príjmu vody, môže byť problémom aj súčasná vyššia strata tekutín.

Prebiehajúce ochorenia v organizme: Mnohé choroby a problémy v tele patria taktiež medzi faktory, ktoré zvyšujú riziko obličkových kameňov. Patrí k nim napríklad zvýšená funkcia prištítnych teliesok, Crohnova choroba a metabolické poruchy súvisiace s vápnikom.

Zlý životný štýl: Nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, fajčenie a pravidelné pitie alkoholu, môže spôsobiť zvýšenie pravdepodobnosti vzniku, alebo ťažšieho priebehu, obličkových kameňov a problémov, ktoré s nimi súvisia.

Ďalšie faktory a vplyvy: Zvýšené riziko vzniku obličkových kameňov môže spôsobiť aj nadmerný stres, dlhodobejší pobyt v neprimerane teplom prostredí, niektoré liekov z kategórie diuretík, alebo príliš nízke či príliš vysoké pH moču.

 

Ako predchádzať vzniku kameňov

Obmedziť niektoré jedlá a nápoje: V prvom rade musíte obmedziť príjem rizikových a problematických jedál a nápojov. Hlavne sladené limonády, minerálky s vysokým  obsahom solí a minerálov, alkohol, kávu, čaj a jedlá obsahujúce veľa soli a bielkovín.

Zlepšiť jedálniček a pitný režim: Uprednostňovať treba najmä ovocie a zeleninu a potraviny bohaté na draslík alebo vápnik, ktoré riziko vzniku kameňov znižujú. Vypiť by ste mali denne 0,4 litra čistej zásaditej vody na 1 kilo Vašej váhy! Takže ak vážite 60kg tak je to takmer 2,5litra vody.

Viac sa hýbať: Platí to hlavne vtedy, ak máte sedavé zamestnanie. Najlepší je pravidelný pohyb, napríklad beh a chôdza. Ale na výber máte množstvo zaujímavých aktivít.

Ďalšie opatrenia: Zmierniť priebeh alebo znížiť riziko vzniku kameňov môžete aj prostredníctvom kúpeľov v teplej vode, obmedzením stresu, obmedzením niektorých typov liekov, napríklad diuretík a tiež teplými obkladmi v oblasti krížov, ktoré treba prikladať pravidelne. Užívať overené prírodné výživové doplnky, ktoré nemajú nežiadúce vedľašie účinky.

 

Výživové doplnky ktoré zlepšujú činnosť obličiek:

Coral-Mine - prášok s obsahom minerálov a vápnika obohacuje vodu minerálmi, obnovuje činnosť všetkých orgánov. Vhoďte 1 vrecúško do fľaše 1,5 litra nesýtenej vody. Fľašu uzatvorte a po 10 minútach máte pripravenú zásaditú koralovú vodu na pitie.


Vodu pite 30 minút pred jedlom a 1,5 hodiny po jedle.

Coral Burdock Root - odstraňuje toxíny, ničí patogénne črevné baktérie, zlepšuje funkciu obličiek, čistí krv, znižuje krvný tlak, podporuje dobré močenie.


Užívajte 1 kapsulu 3 x denne pred jedlom.

Coral  Alfalfa - kráľovná bylín, „pozná“ kód obličkových buniek a „otvára ich“. Je to dobrý sorbent bohatý na minerály.


Užívajte 2 kapsuly 2 x denne pol hodiny pred jedlom.

B-Kurunga - obsahuje prospešné baktérie, ktoré slúžia na obnovu črevnej mikroflóry a zlepšenie trávenia.


Rozpustite si vo vode 1 tabletu 3-krát denne pred jedlom.

Assimilator - je rastlinný enzým, ktorý pomáha pankreasu rozkladať jedlo. Znižuje hustotu krvi a hladinu cholesterolu.


Užívajte 2 kapsuly 2-krát denne pred jedlom.

Coral Taurine - pomáha pečeni, znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu v krvi.


Užívajte 1 kapsulu 2-krát denne pred jedlom.

Coral Lecithin - pomáha pri obnove, ako aj pri tvorbe nových buniek. Je potrebný pre každého človeka počas celého života.


Užívajte 2 kapsuly 2-krát denne po jedle alebo s jedlom.

 

Preventívne opatrenia sú vždy lepšie a bezbolestné, ako sa spoliehať na náhodu typu "mňa sa to netýka".

 

Na internete nájdete mnoho rád, ako sa zbaviť obličkových kameňov. Počula som o pánovi, ktorý skákal na schodoch a veril, že mu kamene vyskočia z obličiek. Alebo ste určite počuli o rade, že treba piť zásadité pivo Plzeň. Pomáhať však môže skôr tým, že Vám zvýši príjem tekutín a je močopudné :)

Ak to však necháte zájsť priďaleko, budete sa musieť spoliehať na rozbíjanie kameňov laserom, kde sa doktor do nich musí aj trafiť, čo však nie je pravidlom :) Alebo to nechať na zložitejší operačný zákrok.

 

Každý človek by si asi radšej zvolil cestu bez bolesti. Naučte sa preto piť dostatok zdravej zásaditej koralovej vody a tá Vám napojí bunky v každom orgáne vo Vašom tele. Pretože sa nestačí starať len o obličky, ale pozornosť si zaslúži celý náš organizmus. A ako sa o seba postarať, sa dozviete v mojom e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov.

 

„Existuje tisíc chorôb, ale len jedno zdravie.“
[Karl Ludwig Borne, nemecký spisovateľ 1786 - 1837]

Krásny deň želá,

Vaša Dušana :)

  

Od roku 2008 som členom medzinárodného Coral Clubu, ktorý sa špecializuje na zdravý životný štýl. Pomocou mnou odskúšaných prírodných biologicky aktívnych výživových doplnkov a mnohých skúseností a vedomostí o prírodných
a alternatívnych metódach, naučím aj Vás, ako sa účinne
a jednoducho postaráte o zdravie seba a svojich blízkych.

Autorka e-booku Všetko, čo ste možno o vode nevedeli, alebo aká voda je vhodná na pitie
a e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov.

 

 

[Zdroj článku: Coral Club - preklad z ruského originálu]

Späť

Nemáte žiaden produkt vo Vašom košíku.