ČLÁNKY - Zdravie bez liekov
Language
ČLÁNKY

Horčík (Mg) najdôležitejší minerál

Št 16 Dec 2021

Spotreba horčíka v tele človeka pre fungovanie rôznych orgánov je vyššia, ako jeho súčasné dopĺňanie potravinami. Až u 85% ľudí, ktorí prekonali infarkt, bol zistený deficit Mg! Hlavné zásoby horčíka sa nachádzajú v kostiach 60% a svaloch 20%. 

 

Aktuálne skúsenosti Dr. Novoselova

Št 09 Dec 2021

Stojíme pred situáciou, ktorá zatiaľ nemá obdoby. Napriek stupňu rozvoja si moderná medicína zatiaľ nevie poradiť so vznikajúcou hrozbou. Pri zameraní sa na zdravotné problémy si pamätajme, že v tomto boji neexistujú žiadne 100% záruky.

 

Ako hormón šťastia ovplyvňuje našu náladu

Ut 30 Nov 2021

V dnešnej dobe už čo raz menej na ulici vidíme „usmiate tváre“. Za svoju náladu, spánok a teda aj hormóny šťastia si však zodpovedáme sami. Biochémiu tela totiž nemožno oklamať. Hormónom šťastia sa nazýva serotonín a od tohto hormónu závisí naša nálada. 

 

Je SLOVENSKO krajinou, kde je dobré sa narodiť?

So 13 Nov 2021

Na Zemi žije v súčasnosti približne 7,8 miliardy ľudí. Ak sa na toto číslo pozriete cez percentá, porovnaním cez rôzne kritéria života ľudí žijúcich na tejto planéte, tak dostanete aj iný obraz o svojom živote a o prostredí v ktorom žijete.

 

Protivírusová lekárnička

Ne 26 Sep 2021

Mnoho ľudí v tomto období hľadá „všeliek“ proti co-vidu. V Coral Clube je prakticky odskúšaná kombinácia niekoľkých biologicky aktívnych výživových doplnkov, doplnená o bežné potraviny ktoré máte doma a ktoré tiež pomáhajú.

Liečba smiechom!

Št 26 Aug 2021

Ľudia sa dnes smejú oveľa menej. Ale už z detstva všetci poznáme výrok, že smiech lieči. Tak na to nezabúdajme ani v ťažkých časoch! Terapia smiechom je v medicíne známa v rôznych krajinách po celom svete.

Čo zaberá na (opakujúci sa) opar - herpes?

Ut 17 Aug 2021

Problém oparov - herpesov, je pomerne častý a nepríjemný. Aj liečba je zdĺhavá a nepríjemná. Verím, že Vám tento konkrétny návod pomôže v budúcnosti s oparmi zatočiť ešte pred ich prepuknutím.

9 raňajok, ktorým sa treba radšej vyhnúť

Št 08 Júl 2021

Tí, ktorí vynechávajú raňajky, sú nerozumní - je to priama cesta k nadbytočným kilogramom a zlému zdravotnému stavu. Chybujú však aj tí, ktorí sú zvyknutí na hutné ranné jedlo: nie všetky jedlá sú vhodné ako prvé jedlo dňa.

Ako, kedy, koľko a akých tekutín piť počas dňa

Št 04 Mar 2021

Koľko tekutín treba vypiť počas dňa? Ako správne vypiť počas dňa 1,5 l zásaditej vody? Aké tekutiny piť počas dňa? Prečo sa Vám chce piť počas jedla? Ako znížiť zakyslenie organizmu vodou? RECEPT na omladenie organizmu vodou.

Nemáte žiaden produkt vo Vašom košíku.