TEST na vitam├şn D - Zdravie bez liekov
TEST na vitam├şn D

Urobte si test

TEST na vitam├şn D.

Chcete si overi┼ą, ─Źi m├íte dostatok vitam├şnu D?

 

Odpovedzte pravdivo na nasledujúce otázky:

 

  OT├üZKY ├üNO
(1 bod)
NIE
(0 bodov)
1. Rozv├şja sa u V├ís skor├í kr├ítkozrakos┼ą?    
2. Za─Ź├şnaj├║ sa V├ím kazi┼ą, alebo dokonca vypad├íva┼ą zuby?    
3. Za─Źali ste trpie┼ą nespavos┼ąou?    
4. M├íte bolestiv├ę zhrubnutie k─║bov?    
5. B├Żvate ─Źastej┼íie podr├í┼żden├Ż?    
6. Znepokojuje V├ís p├ílenie v ├║stach, alebo v hrdle?    
7. M├íte v├Żkyvy n├ílad?    
8. Za─Źala V├ís ─Źastej┼íie tr├ípi┼ą hna─Źka?    
9. Stali ste sa v├Żrazne atrakt├şvnej┼í├şmi?    
10. Objavuje sa u V├ís svalov├í slabos┼ą?    

 

VYHODNOTENIE:

0 - 3 body: Nem├íte v├Żrazn├Ż nedostatok vitam├şnu D. Ale nepo─żavujte! Jedzte potraviny obsahuj├║ce tento vitam├şn, cho─Ćte na prech├ídzku, ┼íportujte. Dvakr├ít do roka u┼ż├şvajte kvalitn├ę v├Ż┼żivov├ę doplnky s vitam├şnom D!

3 - 5 bodov: Vitam├şn D je na ni┼ż┼íej ├║rovni (u┼ż m├íte, ale nie pr├şli┼í v├Żrazn├Ż, nedostatok vitam├şnu D) a Va┼íe telo to signalizuje! Za─Źnite do svojho jed├ílni─Źka prid├íva┼ą morsk├ę plody (najm├Ą sle─Ć, losos, tuniak, sardinky), mlieko, orechy, vajcia a pe─Źe┼ł. Odpor├║─Źa sa chodi┼ą najmenej 40 min├║t denne, odpor├║─Źa sa aj mierna fyzick├í aktivita. A ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, d├ívky u┼ż├şvan├ęho vitam├şnu D vo v├Ż┼żivov├Żch doplnkoch by sa mali zv├Ż┼íi┼ą oproti prevent├şvnym hodnot├ím.

Viac ako 5 bodov: Dos┼ą dlho trp├şte nedostatkom vitam├şnu D! Va┼ía situ├ícia nie je z─Ćaleka ne┼íkodn├í. Odpor├║─Źam V├ím vykona┼ą anal├Żzu a komplexne sa venova┼ą svojmu zdraviu. Jes┼ą morsk├ę plody, ┼íportova┼ą a u┼ż├şva┼ą v├Ż┼żivov├ę doplnky s vitam├şnom D by sa malo sta┼ą s├║─Źas┼ąou V├í┼ího ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu! Mali by ste sa, "spom├şnaj├║c na svoje detstvo", uch├Żli┼ą k pomoci rybieho tuku (Omega 3/60 alebo Shark Liver Oil).

 

ODPORÚČANIE:

Ak ste v teste dosiahli viac ako 5 bodov, odpor├║─Źam V├ím zak├║pi┼ą si liposom├ílny vitam├şn D3, ktor├Ż napom├íha vstreb├ívaniu v├ípnika, drasl├şka a fosforu, ktor├ę s├║ potrebn├ę pre tvorbu kost├ş a zubov. Predch├ídza tie┼ż ochoreniam opornej a pohybovej s├║stavy: rachit├şdy a osteopor├│zy. Pln├ş v organizme imunitn├║, metabolick├║, kognit├şvnu a reproduk─Źn├║ funkciu. Aktivuje synt├ęzu obrann├Żch bielkov├şn, ktor├ę zni┼żuj├║ pravdepodobnos┼ą vzniku v├şrusov├Żch a infek─Źn├Żch ochoren├ş. Zlep┼íuje pam├Ą┼ą, jemn├║ motoriku, zrak, sluch, koordin├íciu a r├Żchlos┼ą reakci├ş.

Odpor├║─Źam V├ím tie┼ż pre─Ź├şta┼ą si m├┤j ─Źl├ínok o vitam├şne D, kde sa dozviete zauj├şmav├ę inform├ície a fakty o tomto vitam├şne a jeho nedostatku.

 

[Zdroj testu: Platen├Ż online kurz ÔÇ×AntistresÔÇť od prof. Olgy Butakovej]

 

   Va┼ía Du┼íana :)

Od roku 2008 som ─Źlenom medzin├írodn├ęho Coral Clubu, ktor├Ż sa ┼ípecializuje na zdrav├Ż ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl. Pomocou mnou odsk├║┼ían├Żch pr├şrodn├Żch biologicky akt├şvnych v├Ż┼żivov├Żch doplnkov a mnoh├Żch sk├║senost├ş a vedomost├ş o pr├şrodn├Żch
a alternat├şvnych met├│dach, nau─Ź├şm aj V├ís, ako sa ├║─Źinne
a jednoducho postar├íte o zdravie seba a svojich bl├şzkych.

Autorka e-booku V┼íetko, ─Źo ste mo┼żno o vode nevedeli, alebo ak├í voda je vhodn├í na pitie
a e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov.

 

 

V tejto kateg├│ri├ş sa nenach├ídza ┼żiaden produkt

Nem├íte ┼żiaden produkt vo Va┼íom ko┼í├şku.